Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 2 людини

Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти

Дата: 25 червня 2021 о 08:45

ПОЛОЖЕННЯ

про внутрішню систему забезпечення якості освіти

І. Загальні положення

1.1. Головною метою освітньої діяльності комунального закладу «Катеринопільська загальноосвітня початкова школа – садок загального розвитку» Криничанської районної ради  є всебічний розвиток дітей дошкільного та молодшого шкільного віку як особистості та найвищої цінності суспільства. Дана мета має бути досягнута в умовах забезпечення в закладі освіти  високого рівня якості освіти.

1.2. З метою розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти в шкільному підрозділі закладу освіти, відповідно до Законів України «Про освіту» , «Про повну загальну середню освіту» , Програми діяльності Кабінету Міністрів України, схваленої Постановою Верховної Ради України від 14.04.2016 № 1099-VIII,  Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України  від 14.12.2016 № 988, наказу Міністерства освіти і науки України від 09.01.2019 № 17 "Про затвердження Порядку проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти" розроблено Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти.

1.3. Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти розроблено на підставі та з використанням матеріалів методичного посібника: Бобровський М.В., Горбачов С.І., Заплотинська О.О. Абетка для директора. Рекомендації для побудови внутрішньої системи для забезпечення якості освіти у закладі середньої загальної освіти. – Київ, Державна служба якості освіти, 2020. – С. 240.

1.4. Внутрішня система забезпечення якості освітньої діяльності і якості освіти сформована з урахуванням того, що КЗ «Катеринопільська ЗПШС»  є закладом загальної середньої освіти І ступеня, який має дошкільний підрозділ, розташований в сільській місцевості, розпорядником коштів є засновник, також враховані умови діяльності закладу освіти, освітня програма, кадровий потенціал.

1.5. Запровадження внутрішньої системи якості освіти – стратегічне рішення закладу освіти, яке допоможе поліпшити її загальну дієвість та забезпечити міцну основу для ініціатив щодо її ефективного та сталого розвитку.

1.6. Розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти спирається на такі принципи:

  • Дитиноцентризм. Головним суб’єктом, на якого спрямована освітня діяльність закладу освіти, є дитина.
  • Автономія закладу освіти – передбачає самостійність у виборі форм і методів навчання, визначення стратегій і напрямів розвитку закладу освіти, які відповідають нормативно - правовим документам. Держаному стандарту загальної початкової освіти.
  • Цілісність системи управління якістю. Усі компоненти діяльності закладу освіти взаємопов’язані, це створює взаємозалежність між ними : оптимальний добір педагогічних кадрів, мотивуюче освітнє середовище, використання освітніх технологій, спрямованих на оволодіння ключовими компетентностями, сприятлива для творчої роботи психологічна атмосфера. Зниження якості хоча б одного названого компоненту знизить у цілому якість освіти.
  • Постійне вдосконалення. Розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти – це постійний процес, за допомогою якого відбувається вдосконалення освітньої діяльності, підтримується дієвість закладу, забезпечується відповідність змінам у освітній сфері, створюються нові можливості тощо.
  • Вплив зовнішніх чинників. Система освітньої діяльності у закладі освіти не є замкнутою, на неї безпосередньо впливають зовнішні чинники – засновник, місцева громада, освітня політика держави.
  • Гнучкість і адаптивність. Система освітньої діяльності змінюється під впливом сучасних тенденцій розвитку суспільства.

2. Компоненти внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності

та якості освіти

2.1. Компонентами внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти закладу визначено :

- освітнє середовище;

- система оцінювання здобувачів освіти;

- педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти;

- управлінські процеси закладу освіти .

3. Стратегія (політики) і процедури вивчення освітньої діяльності закладу освіти

3.1. Політики і процедури вивчення освітньої діяльності та якості освіти визначаються закладом освіти і враховують специфіку його діяльності. Основними політиками і процедурами вивчення якості освітньої діяльності в закладі освіти є :

  • система внутрішніх і зовнішніх моніторингів якості освітньої діяльності та якості освіти ( моніторинг навчальних досягнень учнів, моніторинг адаптації дітей у закладі, моніторинг наступності між дошкільним та початковим рівнями освіти тощо);
  • самооцінювання якості освітньої діяльності та якості освіти;
  • система оцінювання навчальних досягнень учнів;
  • професійне зростання керівних та педагогічних працівників;
  • забезпечення публічності  інформації про діяльність закладу освіти;
  • забезпечення академічної доброчесності у діяльності педагогічних працівників і учнів;
  • запобігання та протидія булінгу (цькуванню).

3.2. Кожен напрям містить відповідні компоненти (вимоги), які визначають якісне функціонування напряму та системи в цілому. Мірилом для оцінювання виконання є критерій.

3.3. Індикатори оцінювання в залежності від того, який критерій оцінюється, є:

- кількісними (розроблені на основі кількісної шкали);

- комбінований ( для одних критеріїв встановлюється кількісна шкала, інші вимірюються описово);

- описовими.

3.4. Методи збору інформації, інструменти та джерела отримання інформації :

- опитування ( анкетування учасників освітнього процесу, інтерв’ю, фокус-групи);

- вивчення документації  ( освітня програма, річний план роботи, протоколи засідань педагогічної ради, класні журнали тощо);

- моніторинг ( навчальних досягнень здобувачів освіти, педагогічної діяльності, за освітнім середовищем тощо);

- аналіз даних та показників, які впливають на освітню діяльність ( система оцінювання навчальних досягнень учнів, підсумкове оцінювання учнів, фінансування закладу освіти, кількісно-якісний склад педагогічних працівників тощо).

3.5. Комплексне вивчення й оцінювання освітньої діяльності та управлінських процесів закладу освіти проводиться на початку функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності і за рік до планового інституційного аудиту. Самооцінювання  освітньої діяльності  закладу освіти проводиться щорічно за певними напрямами діяльності.

3.6. Узагальнення результатів вивчення здійснюється в кінці навчального року за трьома  рівнями якості освітньої діяльності:

- високий,

- достатній (відповідає частково/ вимагає покращення),

- низький.

3.7. Отримані результати вивчення внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності розглядаються на засіданні педагогічної ради. За результатами самооцінювання готуються висновки ( які є складовою щорічного звіту про діяльність закладу освіти) і визначаються шляхи вдосконалення освітньої діяльності.

3.8. Визначені за результатами вивчення внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти, шляхи вдосконалення  стають одним із джерел для розроблення річного плану роботи закладу освіти на новий навчальний рік, сприятиме тому, що річний план роботи стає робочим функціональним документом, в якому плануються конкретні кроки для виправлення проблемних питань та підвищення якості освітньої діяльності.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.