Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 2 людини

Звіт директора про роботу закладу за 2022-2023 навчальний рік

Дата: 19 липня 2023 о 17:07, Оновлено 19 липня 2023 о 17:19

ЗВІТ ДИРЕКТОРА

початкової школи

ЗА 2022-2023 Н. Р.

Школа це майстерня, де формується думка підростаючого покоління, треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити з рук майбутнє.

                                                                         (А. Барбюс)

Шановні колеги, батьки, учні!

         Закінчився черговий навчальний рік. Сьогодні ми зібралися, щоб підбити деякі підсумки роботи колективу школи протягом 2022 – 2023 н.р.

         Сучасна освіта, реалізуючи Концепцію Нової української школи, ставить перед закладами освіти завдання щодо створення оптимальних умов для індивідуального розвитку, вияву творчих запитів учня, формування компетентної, конкурентно-спроможної, соціально зрілої, креативної особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості, залученої до національних і загальнолюдських цінностей.

Протягом 2022-2023 навчального року школа працювала згідно Річного плану роботи та реалізації Освітньої програми на навчальний рік, крім того реалізувались завдання Перспективного прогнозування завдань школи на 2020-2025 роки.

У відповідності до функціональних обов’язків та на виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації сьогодні проводиться звіт директора початкової школи за звітний період.

У своїй діяльності протягом звітного періоду я, як директор школи, керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом школи та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.

Свою роботу та роботу закладу представляю за результатами комплексного самооцінювання відповідно до чотирьох напрямків внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності, за якими оцінюють роботу навчального закладу експерти інституційного аудиту, а саме:

  • Освітнє середовище закладу освіти;

  • Система оцінювання здобувачів освіти:

         - Учнівський контингент

         - Мережа класів

         - Аналіз руху учнів

         - Дистанційне навчання

         - Робота з обдарованими дітьми

  • Оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників:

- Управлінська діяльність

- Виховна робота

- Соціальний захист

  • Управлінські процеси закладу освіти.

ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Освітній  процес у ЗЗСО розпочався відповідно до структури навчального року  з 01 вересня 2022 року та тривав по 02 червня  2023 року.

Навчання в  школі ведеться державною мовою. Робочий тиждень – п’ятиденка.

Навчальні заняття організовані відповідно до розкладу занять, затвердженого директором  освітнього закладу та семестровою системою.

Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище. Освітнє середовище закладу є безпечним та комфортним для учасників освітнього процесу. Ми постійно працюємо над його оновленням та покращенням.

 Територія закладу  огороджена, убезпечена від доступу стороннього автотранспорту, на території̈ закладу немає «схованок», де учні можуть залишитися без нагляду дорослих. Територія закладу є достатньо озелененою.

Облаштування приміщень закладу не становить загрози травмування учнів та працівників (неслизька підлога, належним чином встановлені меблі у навчальних кабінетах, не загромаджені коридори).

Режим прибирання забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування, коридорів та навчальних приміщень,  пристосованої спортивної зали.

Заклад освіти дотримується режиму провітрювання, у навчальних кабінетах є графік провітрювання.

 Утримання туалетних кімнат відповідає санітарним умовам.

Приміщення для харчування відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Проте потребує ремонту. Посуду вистачає на всіх учасників освітнього процесу.

Результати анкетування учнів щодо комфортного перебування в закладі освіти наступні:

  • 93% здобувачів освіти зазначили, що їм подобається перебування у школі, 7%, відповіли, що не дуже.
  • 95% зазначили, що їм комфортно у школі, 5% відповіли, що не дуже комфортно.

Заклад освіти підключений  до високошвидкісного інтернету (до 100 МБ/с), що значно покращує освітній процес у школі і дозволяє використовувати всі можливості глобальної мережі Інтернет. З розвитком глобальної мережі Інтернет школа отримала необмежені можливості представити себе, свій колектив та його досягнення далеко за межами свого регіону. Одночасно з’явилася можливість отримувати додаткову інформацію про навчальні заклади України та зарубіжжя, переймати їх досвід для покращення якості освітніх послуг. Інтернет дозволив вести спілкування між колегами-педагогами на сторінках веб-ресурсів, обмінюватися своїми надбаннями, вирішувати наболілі проблеми, тощо. Мережа Інтернет стала доступною у всіх кабінетах школи. Учні,  які не мають можливості підготувати необхідну для навчання інформацію з використанням Інтернету дома, спокійно можуть це зробити у навчальному закладі з використанням власних та шкільних ґаджетів.

Навчальний заклад необхідно оснастити системою протипожежного оповіщення, датчиками протипожежної сигналізації з різним спектром дії. Даний пристрій не лише б забезпечував  цілодобовий контроль та оповіщення за пожежною безпекою у навчальному закладі, але і став би  одним із засобів забезпечення спілкування з учасниками освітнього процесу в умовах протиепідемічних заходів.

Право громадян на доступну освіту реалізується шляхом запровадження різних форм навчання, однією з яких є навчання за інклюзивною формою. Протягом 2022/2023 навчального року до адміністрації  закладу освіти не було  відповідних  заяв батьків та висновку ПМПК, щоб   було організовано інклюзивне навчання . Проте гострою проблемою залишається облаштування ресурсної кімнати для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Тому це є одним із основних пріоритетних напрямків роботи адміністрації закладу на наступний навчальний рік.

Цілеспрямована робота в закладі спрямована на запобігання жорстокості та булінгу в шкільному середовищі. У жовтні проведено акцію «Школа без булінгу». На сайті школи розміщено корисні матеріали щодо теми антибулінгу. У березні 2022 року на педагогічній раді затверджено «Положення про порядок розгляду випадків булінгу (цькування) у закладі освіти (протокол №3 від 16.03.2022 року), яке встановлює норми та правила етичної поведінки, професійного спілкування у відносинах між учасниками освітнього процесу.

Робота навчального закладу із запобігання дитячому травматизму упродовж 2022/2023 навчального року здійснювалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», наказів Міністерства освіти і науки України від 31.08.2001 № 616 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах» (зі змінами), в редакції, затвердженій наказом Міністерства освіти і науки України від 07.10.2013 №1365 «Про внесення змін до Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах», від 01.08.2001 №563 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти» (зі змінами), від 18.04.2006 №304 «Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України» (зі змінами), листів Міністерства освіти і науки України від 26.05.2014 №1/9-266 «Про використання Методичних матеріалів «Вимоги безпеки під час канікул», від 16.06.2014 №1/9-319 «Про використання методичних матеріалів щодо організація навчання і перевірки знань, проведення інструктажів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності в загальноосвітніх навчальних закладах.

У 2022 - 2023 навчальному році питання збереження життя і здоров’я учнів та запобігання випадкам дитячого травматизму розглядалося на засіданнях педагогічної ради, засіданнях шкільного методичного об’єднання  вчителів початкових класів та вихователів дошкільного відділення

Упродовж навчального року проводились Дні безпеки, лекції, турніри та інші заходи з питань запобігання різних видів дитячого травматизму згідно з планами виховної роботи.  В навчальному закладі  оформлені стенди з попередження дитячого травматизму, розташовано плани евакуації на випадок пожежі або інших стихійних лих. Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час освітнього процесу в школі у 2022/2023 навчальному році знаходився під щоденним контролем адміністрації школи.

У класних журналах 1-4 х класів були відведені сторінки для бесід із правил дорожнього руху, правил протипожежної безпеки, з профілактики отруєння, правил безпеки при користуванні газом, правил безпеки з користування електроприладами, правил безпеки з вибухонебезпечними предметами, правил безпеки на воді та інші виховні заходи з попередження усіх видів дитячого травматизму.

Учителями проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності, що зафіксовано в окремих журналах на уроках фізичної культури, мистецтва під час прогулянок, екскурсій; бесіди з попередження усіх видів дитячого травматизму перед виходом на осінні, зимові та літні канікули.

Аналізуючи наслідки травматизму серед учнів за 2022/2023 навчальний рік, ми  можемо стверджувати, що  випадки травм знизилися. З вересня 2022 по червень 2023 року не було зафіксовано  випадків травмування  під час освітнього процесу. 

У 2023 - 2024 навчальному році педагогічному колективу необхідно продовжити систематичну роз’яснювальну роботу з питань попередження дитячого травматизму та контроль за поведінкою учнів на перервах та під час екскурсій.

Протягом 2022 - 2023 навчального року системно здійснювався контроль за виконанням вимог щодо безпеки життєдіяльності учнів, дотримання правил дорожнього руху, технічної безпеки, протипожежної безпеки під час навчально-виховного процесу та в позаурочний час. У роботі з дітьми педагогічні працівники дотримувалися вимог законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу», комплексних заходів по школі щодо збереження життя та здоров’я учнів, запобігання травматизму серед учнів. Класні керівники вчасно проводили з учнями інструктажі з ТБ, заходи в рамках тематичних тижнів з безпеки життєдіяльності, щотижневі бесіди про збереження життя та здоров’я, про що робили записи встановленої форми в журналах з ТБ, планах класних керівників, класних журналах.

Питання безпеки життєдіяльності учнів під час навчально-виховного процесу та в побуті обговорювалися під час засідань педагогічних рад, на нарадах, на класних батьківських зборах.

Проведена соціальна паспортизація класів, школи. Складені і опрацьовані списки дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей, які знаходяться під опікою та позбавлені батьківського піклування, дітей з багатодітних сімей, із малозабезпечених сімей, із неповних сімей, дітей учасників АТО. Складені списки дітей, яким надається безкоштовне харчування за кошти громади: учні 1-4-х класів, діти-сироти, під опікою, діти-інваліди, діти з багатодітних сімей, діти з малозабезпечених сімей (за наявності відповідних довідок), діти учасників АТО.

Класні керівники та вчителі постійно тримають під контролем своїх учнів. Є чергові вчителі, класні керівники  супроводжують та знаходяться разом з дітьми. Володіють інформацією про місце знаходження дітей в позаурочний час, в разі потреби відвідують вдома, проводять індивідуальні бесіди з батьками та дітьми.

Поточні ремонти у приміщеннях їдальні та харчоблоку, ремонт та заміна технологічного обладнання, заміна посуду здійснювалася за рахунок коштів місцевого бюджету.

В зв’язку з воєнним станом та вимогами сьогодення за ініціативи голови Божедарівської селищної  ради у закладі проводиться капітальний ремонт підвального приміщення, що визначене як найпростіше укриття. У даному приміщенні проведено електромережу, вентиляційну мережу , заведена вода, встановлені унітази та умивальники. Вишпаклювані та пофарбовані стіни, стеля в кожній кімнаті, встановлені вхідні та міжкімнатні двері. Вирівняна підлога і покладений лінолеум. Гарно і затишно стало в підвальному  приміщенні, де під час повітряної тривоги можуть перебувати працівники та здобувачі освіти.

.

СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

  На закінчення 2022-2023 навчального року у школі навчається 20  учнів.

 Згідно з річним планом роботи  освітнього закладу  на 2022/2023 навчальний рік адміністрацією закладу було проведено аналіз досягнень учнів 1-4 - х класів за 2022/2023 навчальний рік. Навчання цього навчального року проводилось дистанційно.  На педагогічній раді було обрано платформу для навчання онлайн Zoom та Google Classroom.

За підсумками аналізу навчальних досягнень 2022/2023 навчального року із 20 учнів 1-4 класів:

  • 20 учні 1-4  класів  оцінені вербально і оформлені свідоцтва досягнень;
  • не атестованих учнів немає.

Проаналізувавши стан успішності учнів окремо по класах, робимо висновок, що в кожному класі є резерв учнів, які б могли досягти свого основного рівня.

Одним із шляхів поліпшення якості освіти, виховання особистості, здатної до самореалізації, професійного зростання й мобільності в умовах сучасного суспільства я вбачаю у поверненні учнів до очного навчання. Органами місцевого самоврядування, колективом закладу робиться все можливе для реалізації даного питання.

Учнівський контингент

Робота школи починається з обліку дітей і підлітків віком 6-18 років та дітей, яким до 01.09 поточного року виповнюється 6 років, що проживають на території обслуговування школи, згідно Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку, що затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 року № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів».

У 2022/2023 н.р. функціонувало 4 класи з середньою наповнюваністю  5 учнів, що відповідає статті 14 Закону України "Про загальну середню освіту", п.18 Положення про загально навчальний заклад. За рік вибуло 0 учнів і прибуло –0  учнів.

            Основними   заходами по збереженню контингенту учнів у 2022/2023 навчальному році були:

     -  контроль відвідування учнями навчальних занять;

     - організація роботи «Школи майбутнього першокласника»;

          - проведення «Днів відкритих дверей» та «Тижня початкової освіти» було відмінено, в зв’язку з воєнним станом та відсутністю найпростішого укриття.

         Усі діти мікрорайону були охоплені навчанням. Питанням зарахування та відрахування учнів упродовж навчального року займалася безпосередньо сама. Вживала дієві заходи щодо ознайомлення учнів та їхніх батьків з умовами зарахування до закладу, статутом,  правилами трудового розпорядку.  Класи сформовано відповідно до кількості поданих заяв про зарахування до закладу згідно з нормативами  їх наповнюваності, встановленими законодавством, та дотриманням санітарно-гігієнічних норм.

 У школі   наявні:

- книга обліку руху учнів;

- класні журнали 1 – 4 класів;

- особові справи учнів.

Усі зазначені документи ведуться та зберігаються у відповідності до Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти, яка затверджена наказом МОН України № 676 від 25 червня 2018 року.

Мережа класів

Адміністрацією  та педагогічним колективом  проведено певну роботу щодо збереження й розвитку  шкільної  мережі.

Структура контингенту

Навчальний рік

Поточний

Попередній

Кількість учнів

20

20

Загальна кількість класів:

4

4

Середня наповнюваність класів у 2022-2023 навчальному році становить 5 учнів. Основними заходами зі збереження контингенту учнів у 2021/2022 навчальному році були:

  • організація обліку дітей та підлітків  на території обслуговування;
  • контроль відвідування учнями навчальних занять;
  • функціонування гуртків;
  • індивідуальна робота з учнями та батьками;
  • надання закладом якісної освіти.

Аналіз руху учнів

Учнів на початок 2022/2023 н. р.

Вибуло

Прибуло

Учнів на кінець 2022/2023н. р.

20

0

0

20

Аналіз причин руху учнів свідчить, що вони зумовлені зміною місця проживання родини або пов’язані з переїздами.

Основними напрямами роботи щодо забезпечення  соціальної підтримки дітей пільгових категорій є виявлення, облік і створення умов для їхнього навчання, виховання й розвитку.

Дистанційне навчання

         Особливість 2022-2023 навчального року –дистанційне навчання, яке стало викликом для нас усіх: і для вчителів, і для учнів, і для їх батьків. Навчання мало відбуватися, не зважаючи ні на що. З вересня 2022 року для проведення онлайн уроків учителі нашої школи використовували різні системи для онлайн навчання, такі як: Google Classroom, Zoom.  За короткий термін вчителі та учні навчилися працювати у новій для них програмі.

         Онлайн урок зовсім не схожий на звичайний, тому вчителі нашої школи мали деякі труднощі в організації та проведенні онлайн уроків, але завдяки взаємній підтримці, професіоналізму та налаштуванню на гарний результат, у процесі навчання ми подолали усі перешкоди. Вчителі розробляли цікаві уроки, в яких використовували відео та фото матеріали, створювали презентації в Microsoft Power Point та Prezi, для перевірки знань створювали тестові завдання в Microsoft Forms. Завдяки цьому учням було легше опанувати новий матеріал та закріпити набуті знання.

         Дистанційне навчання – це новий етап у розвитку сучасної системи освіти, він має своїх прихильників і противників. Найголовніша наша задача – налагодити ефективну співпрацю між учнем, вчителем і батьками.

Робота з обдарованими дітьми

У 2022-2023 н. р. значна увага приділялася роботі з обдарованими дітьми, втілювались у життя заходи щодо реалізації програми «Обдарована дитина».

Педагогічний колектив школи велику увагу приділяє роботі з обдарованими  дітьми, тому учні щороку посідають призові місця на рівні міста та області. На жаль, олімпіади серед учнів початкових класів у 2022-2023 році  відмінено у зв’язку з воєнним станом, але була можливість брати участь у різноманітних онлайн-конкурсах.

Підводячи підсумок, слід зазначити, що робота школи з обдарованими дітьми виконувалася згідно плану на належному рівні.

ОЦІНКА ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Протягом 2021-2022 навчального року педагогічні працівники закладу працювали над загальношкільною науково-методичною проблемою у наступних методичних об’єднаннях:

  • вчителів початкових класів та вихователів дошкільного підрозділу;
  • класних керівників.

Аналіз роботи методичних об’єднань засвідчує, що основну увагу вчителі приділяли підвищенню фахової майстерності, розвитку власної творчої особистості, спільному вирішенню завдань, поставлених методичними об’єднаннями щодо втілення сучасних інновацій та педагогічних технологій, сприяли творчому підходу до реалізації ідей програм з кожного предмета на забезпечення, засвоєння й використання найбільш раціональних методів і прийомів навчання та виховання школярів. На засіданнях методичних об’єднань розглядались, зокрема, такі питання:

    • виконання Державних стандартів освіти;
    • вивчення й реалізація основних положень нормативних і директивних документів про освіту;
    • опрацювання методичних рекомендацій щодо вивчення базових дисциплін у 2022-2023 навчальному році;
    • методика організації та проведення сучасного уроку;
    • використання інтерактивних технологій як засіб підвищення ефективності уроку;
    • формування предметних компетентностей в учнів;
    • робота з творчо обдарованою молоддю, залучення до участі в різноманітних конкурсах, олімпіадах,
    • вивчення передового педагогічного досвіду вчителів району, області.

Робота методичних об’єднань була спланована, засідання проводилися на належному рівні з обговоренням науково-теоретичних питань і практичної діяльності вчителів.

Науково-методична рада закладу забезпечувала планування, керівництво та аналіз методичної роботи протягом року. Майстерність учителів здійснювалася через постійне самовдосконалення, вивчення передового досвіду вчителів України та своїх колег шляхом самоосвіти та через участь у роботі методичних об’єднань, семінарах, виконанні особистих творчих планів.

Педагоги закладу освіти є активними членами вебспільноти освітян, працюючи на таких платформах, як «Всеосвіта», «На урок», «Прометеус» тощо, де проходять курси, беруть участь у семінарах та конференціях, створюють тести для перевірки рівня навчальних досягнень учнів.

Традиційним у закладі освіти залишилося проведення предметних тижнів та творчих тижнів учителів, які атестуються.

Питання методичної роботи з педагогічними кадрами, удосконалення професійної майстерності були предметом обговорення на засіданнях педагогічних рад, адміністративних нарад, нарад при директорі.

Аналіз підсумків навчального року дає підстави зробити висновки, що порівняно з минулим навчальним роком зріс рівень фахової майстерності педагогів. Педагогічний колектив школи в процесі своєї діяльності реалізував мету виховання, навчання та розвитку дітей, поставлену на початку навчального року.

Разом з тим в організації методичної роботи багато невирішених проблем, суттєвих недоліків:

•        недостатньо налагоджене взаємовідвідування уроків учителями;

•        педагоги залишаються інертними до публікацій методичних розробок у фахових виданнях;

•        керівники ШМО недостатню увагу приділяють оформленню протоколів засідань, які часто містять схематичний характер;

•        потребує покращення робота по залученню вчителів до участі у конкурсі «Учитель року».

Управлінська діяльність

 На мою думку, контроль – це важлива, складна та об’єктивно необхідна функція управління. Контроль дозволяє тримати в полі зору найважливіші питання роботи школи. Упродовж 2022 - 2023 навчального року здійснювала контроль за уроками. Мною були відвідані уроки та  виховні заходи. Відвідані  уроки та виховні заходи були проведені на  високому та достатньому  рівні проведення.

          По семестрове планування контролю за результатами  проведення директорських контрольних робіт  здійснювала відповідно до єдиних вимог. Контроль за рівнем  сформованості навичок читання проводився в  3-4 класах два рази на рік.  Щорічно адміністративному контролю підлягають  визначені навчальними програмами обов’язкові види перевірок (математика, українська мова, літературне читання).  Особисто мною були підготовлені і проведені 3 директорські контрольні роботи. Результати узагальнено наказами по школі. Згідно з річним планом роботи школи здійснено перевірку  ведення  педагогічної та учнівської документації. За кожним контролем відповідно  до річного плану роботи навчального закладу приймались управлінські рішення.

Враховуючи сучасні вимоги,  мій стиль керівництва школою більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаю на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюю такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делегуються. У роботі з працівниками дотримуюся партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. 

На моє переконання, завдяки такому стилю керівництва у школі залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ. У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності, відповідної їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації.

За навчальний рік видано наказів, з них: з основної діяльності – ____, кадрових – ____. Опрацьовано за навчальний рік ____ вхідних документів, видано ____  вихідних документів.

Виховна робота

Сьогодні ми розглядаємо стратегію виховання як багатокомпонентну та багатовекторну систему, яка є основою формування особистості школяра та значною мірою впливає на розвиток України в цілому. Саме країна та її громадяни стають безпосередніми учасниками процесів, які мають надзвичайно велике значення для подальшого визначення власної долі, долі своєї держави, подальших глобальних змін на планеті.

Виховну роботу в нашій школі у 2022 - 2023 н.р  спрямувала  на вирішення таких завдань:

  1. Зміцнення й розвиток виховних функцій закладу.
  2. Посилення ролі сім’ї у вихованні дітей, зміцнення взаємодії з закладом.
  3. Оптимізація змісту і форм виховного процесу.
  4. Збереження та покращення фізичного, психічного та соціального здоров’я особистості.
  5. Попередження та локалізація негативних впливів факторів соціального середовища на особистість.
  6. Залучення дітей до розв’язання суспільно значущих й особистісних життєвих проблем, формування досвіду громадянської поведінки.
  7.  Розвиток творчого потенціалу всіх суб’єктів освітнього процесу.
  8.  Життєтворчість як здатність забезпечити дитині можливість облаштувати власне життя, творити колективні та міжособистісні взаємини.

          У 2022 - 2023 навчальному році була продовжена робота з таких питань:

  • Патріотичне виховання підростаючого покоління;
  • формування правової культури, прищеплення поваги до прав і свобод людини і громадянина, Конституції, державних символів, виховання правової свідомості;
  • створення сприятливих умов для  співробітництва вчителів, учнів та їх батьків як необхідної умови запобігання відхилень у поведінці учнів  (педагогіки партнерства);
  • розвиток інноваційної особистості та творчої самореалізації кожного учня.  

     Виконання перелічених вище завдань та реалізація основних принципів виховної роботи здійснювалися за основними напрямками:

  • правовий;
  • превентивний;
  • національно-патріотичний;
  • художньо-естетичний;
  • екологічний;
  • трудовий;
  • спортивно-оздоровчий.

              Спільно з колективом  школи постійно здійснювався контроль  за відвідуванням. Разом з’ясовували причини  відсутності дітей  на уроках. 

         Протягом року проводилися загальношкільні свята та заходи, тематичні лінійки, бесіди, рейди по відвідуванню школи учнями, учні брали участь у заходах та конкурсах, як шкільних так і  онлайн- конкурсах

Серед проведених традиційних шкільних заходів є: (під час воєнного стану  проведено дистанційно)

- свято Першого дзвоника

- олімпійський тиждень;

- уроки пам’яті, присвячені трагедії  Бабиного Яру;

- заходи до Дня пам’яті жертв Голокосту;

- заходи, присвячені роковинам Чорнобильської катастрофи;

- Новорічні ранки;

- заходи до увічнення пам’яті захисників України;

- тиждень права;

- місячник безпеки життєдіяльності;

- день Святого Миколая;

- заходи до відзначення Дня Гідності та Свободи;

- тиждень математики та рідної мови;

- заходи до вшанування воїнів Афганців;

- заходи до Міжнародного жіночого дня;

- заходи з підтримки у суспільстві ідеї національної єдності;

- уроки Євроінтеграції;

- уроки патріотизму;

- заходи, присвячені пам’яті героїв Небесної сотні;

- флешмоб до Дня Вишиванки 

- відео до свята «Останнього дзвоника».

     

  Уся робота колективу закладу спрямована на виховання шанобливого ставлення до державних святинь, української мови і культури, історії. З цією метою налагоджено використання державної символіки України, проведено ряд виховних заходів, що сприяли формуванню почуття патріотизму в школярів. Національне виховання є важливою складовою виховного процесу в школі. З метою виховання поваги в учнів до традицій українського народу в школі проведено українознавчі заходи: народні обрядові свята, традиційний проект «Різдвяна коляда».

У навчальному закладі працює 2 групи продовженого дня, чисельність – по 33 учні. Розроблено режими роботи, які виконуються вихователями.

       Протягом року вчителями школи було проведено:

  • місячник профілактики правопорушень
  • місячник: “Увага! Діти на дорозі”
  • місячник здорового способу життя
  • місячник військово – патріотичного виховання
  • місячник протипожежної безпеки
  • декада учнівського самоврядування
  • тиждень української мови
  • тиждень музики
  • День Рідної мови

         Під час дистанційного навчання вчителі перейшли до нових форм спілкування та виховання учнів. Бо нині, головне завдання вчителя – не просто навчити, дати знання з певного предмета, забезпечити виконання навчальної програми, а заспокоїти, порадити, дати життєві орієнтири. Учні повинні навчитись у цій непростій ситуації  проявляти себе, взявши за основу справжні життєві цінності.

         Під час воєнного стану  та  дистанційного навчання було у класах було проведено дистанційні бесіди  та розважальні заходи для дітей:

До Міжнародного дня Землі, "Українська вишиванка - це народний оберег", «Міжнародний день сім'ї - свято кожного», «Безпечне літо» (правила безпеки на літніх канікулах).

         Матеріали проведених заходів зберігаються на інтернет-ресурсах «Google Classroom» та «Zoom»

         Основними пріоритетами в роботі школи залишилися національно-патріотичне, родинне, екологічне, превентивне, громадянське виховання, робота над реалізацією основних нормативних документів, що стосуються організації виховної роботи в школі під час освітнього процесу та під час дистанційного навчання.

Виходячи із вище сказаного, вважати виховну роботу у 2022-2023 навчальному році такою, що відповідає плану та реалізації концепції національної школи в педагогічному процесі.

 

Соціальний захист 

         Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у закладі, проводиться згідно з діючим законодавством.  2 рази на рік складаються та поновлюються списки учнів соціально - незахищених категорій. Це категорії дітей інвалідів ( 0учнів), дітей з особливими освітніми потребами (0 учнів), багатодітних сімей ( учні),  сімей учасників АТО (1 учнів) діти сироти та діти позбавлені батьківського піклування (3 учні), ВПО –(1учень).

        

Постійно працює рада профілактики, проводяться рейди «Урок», «Діти вулиці», зустрічі з працівниками управління - служби у справах дітей.

Робота з даного напрямку проводилася відповідно до річного плану роботи закладу освіти, плану виховної роботи з організації соціального захисту дітей пільгових категорій та дітей девіантної поведінки.

        Протягом навчального року велика увага приділялась профілактичній роботі. Проводилися тематичні бесіди з учнями різних класів з метою запобігання девіантної поведінки та розвитку в дітях толерантності, співробітництва з навколишніми. Це дало змогу продуктивному спілкуванню з учнями в позитивному контексті.

У рамках проведення тематичних місячників та тижнів були організовані виставки літератури, малюнків, стіннівок на теми: «Права і обов’язки дитини»; «Ми – за здоровий спосіб життя»; «Шкідливі звички»; «3 грудня – Міжнародний день інвалідів»; «Сніду - ні!»; «Ми проти насилля».

Здійснювалась робота по соціальному захисту дітей. У своїй діяльності громадський інспектор співпрацювала зі службою у справах дітей, районної служби сім’ї та молоді, кримінальною поліцією у справах дітей, батьківською громадою.

            Відбувався  соціально-педагогічний супровід учнів закладу освіти:

- складено банк даних дітей пільгової категорії;

-

           Для батьків дітей, які потребують соціальної підтримки надавались консультації щодо соціального захисту.

           У школі були проведені акції милосердя: «Серце до серця»,  «Допожіть другу».

Просвіта батьків відбувалася на зборах, були обговорені такі питання: «Відповідальність батьків за виховання, навчання та утримання дітей», «Права та обов’язки учнів», «Насильство у сім'ї». Консультації учням, батькам, учителям надавалися відповідно до ситуації.

УПРАВЛІНСЬКІ ПРОЦЕСИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Як керівник закладу освіти розумію, що якість освітньої діяльності неможлива без розуміння шляхів розвитку закладу освіти. Цілі розвитку та основні кроки задля їх досягнення формулюються у Стратегії розвитку, що містить визначення цінностей, які сповідує заклад.

Було проведено анкетування педагогічних працівників, учнів та батьків, що дало змогу сформувати уявлення про наявний стан діяльності закладу. Анкетування проводилося цілком анонімно з використанням Google-форм у грудні 2022 року.

Серед педагогічних працівників у анкетуванні взяли участь 7 осіб.

  • 92,6 % вчителів зазначили, що у закладі освіти створені належні умови для постійного підвищення кваліфікації педагогів, їх чергової та позачергової атестації, добровільної сертифікації, 7,4% (2 педагогів) відповіли, що переважно ні.
  • 66,7% педагогів зазначили, що у закладі немає жодних перешкод для професійного розвитку, 5% - вказали на відсутність матеріального заохочення з боку керівництва (хоча двічі на рік з нагоди Дня працівника освіти та перед Новим роком відбувається преміювання педагогічних працівників згідно наказу керівника), 8% вважають, що у закладі недостатня матеріально-технічна база, 7,4% (2 вчителі) відповіли, що цьому перешкоджає опір з боку керівництва, 3,7% (1 педагог) – зауважили про погані умови праці.
  • 92,6% педагогів задоволені освітнім середовищем та умовами праці у закладі, 7,2%  – незадоволені.
  • 81,4% відповіли, що в цілому психологічний клімат в закладі сприяє співпраці педагогів, 18,5% відповіли, що співпраця з колегами практично відсутня.
  • Педагоги, що брали участь в анкетуванні вважають, що керівництво закладу відкрите до спілкування, вони можуть вільно висловлювати свою точку зору, навіть якщо вона не співпадає з думкою керівництва.

Щодо результатів анкетування учнів, то:

  • 89% здобувачів освіти зазначили, що їм подобається перебування у школі, 11%, відповіли, що не дуже.
  • 90% зазначили, що їм комфортно у школі, 10% відповіли, що не дуже комфортно.
  • 93% здобувачів освіти стверджують, що вони почувають себе безпечно у школі, 7% - здебільшого ні.
  • 73,9 % учнів зауважили, що не відчувають булінгу у школі, 26,1% відповіли щодо них були поодинокі булінгу та цькування,

У анкетуванні батьків взяло участь 14 осіб.

  • 90,6 % батьків зазначили, що їхня дитина охоче відвідує школу, 9,4% батьків відповіли, що неохоче.
  • 96,2 % зазначили в анкетуванні, що їм вдається поспілкуватися з керівництвом закладу та досягти взаєморозуміння, 3,8%– дали протилежну відповідь.
  • 94.3% з опитаних батьків задоволені організацією освітнього процесу в школі,5.7 % батьків переважно незадоволені.
  • 86,8% батьків вважають, що учителі справедливо оцінюють навчальні досягнення їхньої дитини, 13,2% вважають, що інколи оцінювання несправедливе.
  • 80,2% батьків у анкетуванні зазначили, що їхні права як учасників освітнього процесу не порушуються, 18,9 відповіли, що інколи порушуються, але вирішуються.

 Під час розроблення Стратегії розвитку закладу та річного плану роботи закладу ми намагалися врахувати результати вищеописаного анкетування, особливо що стосується булінгу та цькування, що дасть змогу скерувати педагогів до реалізації ціннісних пріоритетів особистості, задоволення освітніх потреб молоді, створення розвивального середовища, у якому б реалізувалася сучасна модель випускника, особистості, що володіє технологіями усного та письмового спілкування двома іноземними мовами, комп’ютерними технологіями.

Протягом 2022-2023 н. р. заклад освіти працював за освітньою програмою (погоджено педагогічною радою, протокол № 1 від 31.08.2022 року),

Освітня програма для 1-4 класу розроблена відповідно до Закону України «Про освіту», Державного стандарту початкової освіти на основі типової освітньої програми для 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, розробленої під керівництвом О. Я. Савченко.

Реалізація інваріантної та варіативної складових навчального плану здійснювалась за  програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки України. Варіативна частина робочого навчального плану в 2022/2023 н. р. була спланована на врахування побажання учнів, запитів батьків, кадрове та навчально-методичне забезпечення.

У 2022-2023 навчальному році навчальний заклад працював за річним планом, затвердженим за засіданні педагогічної ради № 1 від 31.08.2022 року, що включав розділи із управлінської діяльності, навчально-виховної, навчально-методичної та виховної робіт, контрольно-аналітичну та фінансово-господарську діяльність закладу.

На даний час адміністрація навчального закладу працює над розробленням річного плану роботи школи на 2023-2024 навчальний рік, з проєктом якого вже ознайомлений педагогічний колектив закладу (протокол засідання педагогічної ради №_9__ від _05_._.2023 року). Річний план  роблений відповідно до Стратегії розвитку та освітньої програми, є основним робочим документом для організації повсякденної діяльності закладу освіти впродовж навчального року та передбачає реалізацію чотирьох основних напрямків роботи внутрішньої системи забезпечення якості освіти, а саме щодо освітнього середовища, системи оцінювання освітньої діяльності учнів, системи педагогічної та управлінської діяльностей. Стратегія розвитку закладу має реалізовуватися через систему планування.

Для здійснення самооцінювання якості освітньої діяльності у закладі освіти розроблена внутрішня система забезпечення якості освіти, що включає критерії, правила і процедури оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників та здобувачів освіти, управлінської діяльності керівних працівників закладу освіти, систему та механізм забезпечення академічної доброчесності, інклюзивного навчання тощо. Проте повинна визнати, що моніторинг освітньої діяльності протягом 2022-2023 року здійснювався лише частково, що певною мірою пов’язано із воєнним станом та карантинними обмеженнями. Цього навчального року адміністрацією навчального закладу здійснювалося вивчення системи роботи лише вчителів, що атестувалися, протягом навчального року вивчався стан ведення класних журналів, щоденників, здійснювалася перевірка ведення зошитів. На основі перевірки складені аналітичні довідки.

Особливу увагу, як керівник, хочу звернути на фінансове та матеріально-технічне забезпечення закладу.

За період 2022-2023 навчального року заклад отримав за державні кошти:

  • Для наших наймолодших школярів, було придбано новенькі комп’ютерну техніку: ноутбук, планшети.
  • Індивідуальні засоби захисту (маски, резинові рукавиці), дезінфікуючі засоби, рідке мило тощо.
  • Завершується ремонтні роботи у підвальному приміщенні, зроблена відмостка кругом будівлі закладу, що убезпечить підтікання води до підвалу .

Протягом 2022-2023 навчального року здійснено генеральне прибирання приміщень навчального закладу. Приміщення підготовлене до використання в якості сховища у разі надзвичайних ситуацій.

Хочу зазначити, що школа працює в режимі стабільності, ліміти на використання енерго- та газоносіїв не перевищено. Проте, на сьогодні залишається багато нагальних проблем, які необхідно вирішити. Це капітальний ремонт харчоблоку, придбання нового спортивного майданчика. Адміністрація закладу постійно вивчає потреби учнів та працівників, готує і доводить до відома засновника запити для задоволення потреб закладу освіти та відстежує їх реалізацію.

Для успішної роботи та конструктивної взаємодії здобувачів освіти, їх батьків, педагогічних та інших працівників закладу освіти важливе значення має створення сприятливого психологічного клімату у колективі. Психологічний клімат у закладі освіти є визначальним чинником для створення комфортних умов для здобувачів освіти та педагогічних працівників. Результати анкетування, проведенні у березні, свідчать в загальному про сприятливий психологічний клімат у колективі. Завжди схиляюся до конструктивного вирішення конфліктів задля прийняття рішення, яке задовольнятиме учасників конфлікту. Важлива роль у цій роботі повинна належати психологу закладу. Нажаль дана посада не введена в штатний розпис закладу, проте ми працюємо у цьому напрямку.

Однією з важливих складових управлінського процесу є безумовне виконання вимог статті 30 Закону України «Про освіту», яка визначає перелік обов’язкової інформації, яку заклад має оприлюднювати. У нашому навчальному закладі створений та активно функціонує офіційний сайт, де є відкритий доступ до вищезгаданої публічної інформації. Сайт закладу постійно оновлюється, висвітлює події, які відбуваються у житті школи, є одним із інструментів організації дистанційного навчання.

Кадрова політика закладу спрямована на забезпечення закладу освіти кваліфікованими педагогічними та іншими працівниками. Протягом 2022-2023 н. р. заклад освіти був забезпечений кадрами на 100%.

         В школі працювало 5 учителів, 90 % від загальної кількості педагогічних працівників мають вищу освіту на рівні спеціаліста, магістра.

         Педагогічні працівники мають:

кваліфікаційні категорії:

- спеціаліст вищої категорії  4  осіб;

- спеціаліст І категорії – 0 осіб,

- спеціаліст ІІ категорії – 0 особи,

- спеціаліст – 3 особи;

педагогічні звання:

 - «Старший учитель» – 3 осіб.

-«Вчитель-методист»- 1 особа

         Запорукою ефективності освітнього процесу було і залишається підвищення професійного рівня педагогів. Саме тому особлива увага приділялась самоосвіті та атестації педагогічних працівників.

         У 2022-2023 н.р. курсова перепідготовка та атестація здійснювалась згідно з перспективним планом.

         Результати атестації вчителів показали, що методична робота в школі виконала свою стимулюючу функцію. Всі вчителі, що цьогоріч атестувалися підтвердили своїю кваліфікаційну категорію та  педагогічне звання «Старший учитель» та «Вчитель-методист». Таким чином, якісний склад педагогічного колективу значно змінився в позитивний бік.

         Курсова перепідготовка відбувається планово з урахуванням побажань педагогічних працівників щодо змісту, форм та методів проходження курсів. Поряд з курсовою перепідготовкою широко застосовувались можливості самоосвітньої діяльності. У системі методичної роботи педагоги брали участь у різноманітних заходах, що сприяли  підвищенню кваліфікації: конференціях, семінарах, вебінарах тощо. Курсова перепідготовка поєднувалась з методичною роботою на різних рівнях та із самоосвітою. Новою формою курсової перепідготовки було дистанційне навчання.

                       Педагогічний стаж педагогічних працівників

№ п/п

Стаж роботи

Учителі

1

до 3-х років

1

2

4-10 років

1

3

11-20 років

0

4

Понад 20 років

5

    Віковий склад педагогічних працівників

№ п/п

Вік педагогічних працівників

Учителі

1

до 30 років

1

2

31-40 років

1

3

41-50 років

2

4

51-60 років

2

5

61 і більше років

1

        

При проведенні атестації адміністрація школи приділяє належну увагу моральному заохоченню педагогічних працівників, представляючи їх до нагородження грамотами різного рівня. Так, за підсумками атестації 2022-2023 н. р.3 педагогічні працівники подані до нагородження грамотами Департаменту освіти й науки Дніпропетровської  обласної державної адміністрації та 1 до нагородження грамотою відділу освіти, молоді, спорту, культури та туризму Божедарівської селищної ради.

Щороку, з нагоди Дня працівника освіти відповідно до Положення про преміювання педагогічних працівників відбувається преміювання усіх педагогічних працівників в розмірі до одного посадового окладу. Також згідно статті 57 Закону України «Про освіту» щодо виплати педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання покладених на них обов’язків педагогічні працівники отримують  матеріальне заохочення у кінці календарного року.

Як директор школи у роботі з працівниками дотримуються партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. На моє переконання, завдяки такому стилю керівництва у школі залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ; переважають такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей – шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе, рідко з наказом. У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності, відповідно їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих бачу, насамперед, особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей.

У наступному навчальному році школа працюватиме над такими проблемними питаннями:

  • організація освітнього процесу в умовах  Нової української школи;
  • підготовка педагогів для роботи  за новими державними стандартами;
  • активне впровадження педагогіки співпраці, співдружності, що передбачає: повагу до особистості школяра, захищеність школяра від приниження, образ, поширення досвіду самоврядування;
  • зміцнення матеріально-технічної бази школи, поповнення кабінетів, забезпечення їх дидактичним матеріалом, дотримання санітарно-гігієнічних умов, техніки безпеки;
  • впровадження нових інформаційних технологій в управлінську діяльність та навчально-виховний процес.
  • Створення безпечних умов перебування здобувачів освіти в умовах очного навчання під час воєнного стану.

             Наше завдання – продовжити незворотні позитивні тенденції розвитку школи. Навіть за чарівної влади й казкового суспільства можна все руйнувати або у найскладніших соціальних умовах збудувати навколо себе світ чистоти й взаєморозуміння. 

Переконана, що спільними  зусиллями наша школа буде набувати нових барв. Інакше не можна – наше надійне майбутнє народжується в якості сьогоднішньої роботи.

Висловлюю всім вдячність за творчу і сумлінну працю.

Сподіваюся, що набутий вами досвід вирішення освітніх проблем забезпечить успішну практичну реалізацію завдань і викликів, які стоять перед нашою школою.

Бажаю усім вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, творчих здобутків, миру й злагоди в державі.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.